راهنمای گواهینامه SSL

راهنمای گواهینامه SSL

راهنمای گواهینامه SSL

SSL وقتی از طرف گوگل بهش اهمیت داده شد خیلی تقاضا پیدا کرد. همه دنبال تغییر از http به https هستند تا از رقابت عقب نمونن ، هر چند تو سئو تاثیر داره ولی به نظرو این یکی از کارهایی بود تا نتایج جستجو تمیز تر بشه و کاربر، سایت های مناسب تری رو ببینه.
البته این نشان سبز رنگ ‌محاسن خیلی زیادی داره خصوصا از نظر امن تر شدن محیط وب . ‌سرتیفیکیت SSL چند نوع داره که بسته به سایت مورد نظر انتخاب میشه .

سه نوع کلی گواهینامه SSL وجود داره

گواهینامه Domain-Validated SSL

این نوع تاییدیه به نام low assurance certificate یا گواهینامه با تضمین پایین یا DV SSL Certificate  شناخته میشه و دامنه به صورت اتوماتیک بررسی می شه و توسط ایمیل ادمین یا تنظیم DNS انجام می شه .

گواهینامه Organization-Validated SSL

این نوع تاییدیه به نام high assurance certificate یا گواهینامه با تضمین بالا یا OV SSL Certificate شناخته میشه، مالکیت دامنه مورد نظر توسط صادرکننده تاییدیه بررسی میشه و نیاز به ارائه اطلاعات شرکت از قبیل نام شرکت و نام کشور و استان و شهر می باشد.

گواهینامه Extended-Validated SSL

این نوع تاییدیه به نام EV SSL Certificate هم شناته میشه .  خریدار گواهینامه EV SSL نسبت به گواهینامه  OV SSL برای احراز هویت دامنه مورد نظر مدارک بیشتری رو درخواست میکنه. این تاییدیه بیشتر برا وب سایت های e-commerce و فروشگاهی اینترنتی بزرگتر هست.

فرق گواهی Single-name SSL با  گواهینامه Wildcard SSL در اینه که همینطور که از اسمش معلومه ، Single-name SSL برای یک دامنه هست و ساب دامنه* شامل نمیشه ولی در بعدی شامل دامنه و ساب دامنه میشه .

* ساب دامنه چیه 🙂 ؟ مثلا IRANSEM.COM یک دامنه هست و salam.iransem.com قسمت سلام در آدرس قبل ساب دامنه محسوب میشه .

 

 

 

 

یک دیدگاه در “راهنمای گواهینامه SSL

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *